top of page

Editör Takımı

Ekran Resmi 2021-06-26 00.17.15.png

Sibel Gürcü

Editör

1972 Balıkesir doğumlu Sibel Gürcü, ilk öğrenimini Salur-Manyas’ta , orta ve lise öğrenimini Bandırma’da, lisans eğitimini İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünde tamamlamıştır. Üniversite eğitimi sırasında tanıştığı Yük.Mimar Alev Gündüz ile profesyonel iş hayatına başlamış, 1995-2007 yılları arasında Ormo Yün İplik A.Ş. ve kurucusu Dr.Yük Müh. Orhan Öcalgiray ile birlikte çok sayıda projeye imza atmıştır.2005 yılında eşi Göktan Gürcü ve Orhan Öcalgiray ile birlikte Kolza Biodizel A.Ş. yi kurmuştur. Profesyonel hayatının yanında kitaplara olan tutkusu sebebiyle Semih Gümüş ve Cem Akaş’ın editörlük ve yaratıcı yazarlık atölyelerine katılmıştır. Halen Kolza A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam ederken, Dr.Can Zinneha ile yayıncılık ve editörlük hayatına adım atmıştır. Eternity Model - Sonsuzluğun Sonsuzluğu yazıtının editörlüğünü yapmıştır. 

Gülsen Genç

Yardımcı Editör

1995 Kırşehir doğumlu Gülsen Genç, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da, lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 2020 Ağustos’ta tamamlamıştır. Halen İstanbul Barosu’na kayıtlı stajyer avukattır. 

2016-2020 yılları arasında burslu öğrencisi olduğu TÜKD İstanbul Şube’nin düzenlemiş olduğu deneme-makale yarışmalarında birincilik ve jüri özel ödülleri kazanmıştır.

2018 yılından beri ‘Mina’nın Çocukları’ sosyal sorumluluk projesinin kurucusu ve yöneticisidir. Türkiye’nin dört bir yanından çocukların yaşamlarına, projede yer alan gönüllü ekip arkadaşları ile birlikte maddi ve manevi olarak anlamlı katkılar sunmaktadır.

Eternity Model - Sonsuzluğun Sonsuzluğu yazıtının yardımcı editörlüğünü yapmıştır.

Gülsen.jpg
İdil.jpg

İdil Ateşli

Yardımcı Editör

1988 yılında İstanbul’da doğdu. Çocukluğundan itibaren ilgi duyduğu sanat, arkeoloji, mitoloji, sembolik anlatım, arketipsel imgeler, dinler ve antik kültürlerden beslendi. Üniversite öğrenimini 2008-2012 yılları arasında Londra’da Central Saint Martins sanat ve tasarım okulunda, grafik tasarımı bölümünden mezun olarak tamamladı. 

Zamanla ekoloji, tarım, doğa gözlemi gibi konulara ilgi duymaya başladı. 2014 yılında permakültür tasarım sertifikasını edindi ve ekoloji, insan ve üretimi merkeze alan topluluklar ve çiftliklerde gönüllü çalışmalarda yer aldı. Doğanın, elementlerin ve bitki âleminin sunduğu derin şifa bilgeliğinden gelen çağrıya kulak verdi bu alanlarda deneyim sahibi ustaların yanında yaşadı ve çalıştı. Bütünsel sağlık, temiz gıda, dans ve hareket, beden terapileri, ruh-zihin-beden bütünlüğü, geleneksel doğu tıbbı ve enerji tıbbı ile ilgili aldığı eğitimler, tanıştığı insanlar ve yaptığı bireysel araştırmalar, kendi bütünlenme ve şifa yolculuğunda önünü aydınlatıp kendisine rehberlik etmekte. 

Bodrum’daki ev-atölyesinde, görsel iletişim ve grafik tasarımı alanında bağımsız olarak çalışmalarını sürdürmekle birlikte; kendini aşina olduğu görme duyusu dışındaki diğer duyuları da araştırmaya, özellikle ses ve koku alanında deneylerini ve keşiflerini tinveten adlı markasının çatısı altında topladığı ruha ve bedene hitap eden ürünler ve deneyimler tasarlayıp bunları paylaşmaya adamıştır.

Özge Bahar

Yardımcı Editör

1981 yılının Şubat ayında açtı dünyaya gözlerini. Okuma yazma öğrendiği günden itibaren ne okuduğu kitabı ne yazı yazdığı defteri eksik oldu elinden. En büyük hayali yazar olmak olan bir hayalperestken akademik okullarda okudu, uluslararası bir şirkette kariyer yaptı, sonra evlendi çocuk yaptı, girişimci oldu marka yarattı. Ama olmadı. Öğrenmeye aç, yazmaya aşık ruhunun huzursuzluğunu dindiremedi. Ona öğretilen yolda yürümeye devam edemedi. Kalbinin, kaleminin ve boş beyaz sayfaların çağrısına uyarak ilk romanı Masiva’yı yazmak için oturdu masasının başına. Yardımcı editörlüğünü aşkla yaptığı Eternity Model - İlk Yazıt’ın ilk baskısının çıktığı an itibariyle, bitmek üzere olan kendi ilk romanının heyecanı ile hala o masanın başında yazı yazmaktadır.

IMG_5969.jpeg
bottom of page